Ana Sayfa > Blog


25 Ağustos 2017

Arçelik’ten Microsoft Azure ile ödüllü proje

Türkiye’nin lider ev aletleri markası Arçelik ve Microsoft’un tümleşik bulut hizmetleri Azure ortaklığında gerçekleştirilen Yedek Parça Tahminleme Projesi, bulut ve makine öğrenmesi teknolojilerinin kullanıldığı ilham veren bir başarı hikayesine dönüştü. Eurocloud ödüllü projenin detayları bu yazıda.

DAHA FAZLASI > 


21 Ağustos 2017

Veri Merkezi Taşınması: Düşün, planla ve gerçekleştir!

Dünyanın dijital bir devrim içerisinde olduğunu düşünürsek, veri merkezlerinin bulut ortamına taşınmasının da kurumların en sık karşılaştığı gereksinim haline geldiğini görürüz. Bu yazıda nedenlerinden nasılına veri merkezlerinin buluta taşınmasına ve sunduğumuz çözümlere bakıyoruz.

DAHA FAZLASI > 


Mayıs 2017

SAP iş yükleriniz için Microsoft Azure şimdi daha da güçlü

“İş kritik uygulamalarını buluta geçirmenin avantajlarını gören kurumların sayısı giderek artıyor. Çoğu müşterimiz “neden bulut” tartışmasının ötesine geçip, “hangi bulut sağlayıcısını seçmeliyim” diye düşünmekte. Müşterilerimiz, iş kritik uygulamaları için performans, gizlilik ve ölçeklenebilirlik istiyorlar...

DAHA FAZLASI > 


Mart 2017

Teknoloji felakete uğrayan toplumların yardımına nasıl koşuyor?

“Bir afet yaşandığında ‘yeni bir gerçekliğe’ giriyorsunuz”, diyor Microsoft Acil Durum Hizmetleri direktörü Lewis Curtis. Sistem ve uygulamalarınızı daha önce bulundukları aynı yere geri yükleyemezsiniz; afetler her şeyi geri dönülmez ve kalıcı biçimde değiştirir.

DAHA FAZLASI > 


Şubat 2017

BizSpark üyemiz Rebus Labs’den gerçek bir başarı hikâyesi

Microsoft’un, girişimcilerin kuluçka dönemlerindeki başarılarına katkı sağlamayı amaçladığı BizSpark programı üyelerinden Rebus Labs, ısıya duyarlı malzemeleri koruyan Modus ile gerek bir başarı hikâyesine imza attı.

DAHA FAZLASI > 


Ocak 2017

Güvenli Pazartesi: Azure Backup ile fidye yazılıma karşı korunun

Güvenlik alanında geçtiğimiz seneye dair çarpıcı rakamlar gelmeye devam ediyor. En son CRN’in yayınladığı son Üç Aylık Fidye Yazılım Raporu’na göre kötü amaçla altyapılara yapılan saldırılar 2016’da %3500 artış gösterdi.

DAHA FAZLASI > 


Aralık 2016

PowerApps ve Microsoft Flow hakkında merak edilenler

Çalışanların iş akışlarını otomatikleştirmesini, ekibe özgü gereksinimlerini karşılayan kişiselleştirilmiş uygulamaları kolayca geliştirmesini sağlayan Microsoft Flow ve PowerApps kısa bir süre önce genel kullanıma sunuldu.

DAHA FAZLASI > 


Kasım 2016

E-postanızı buluta yükseltmek için hâlâ neyi bekliyorsunuz?

Bulutu duydunuz, sağladığı avantajları biliyorsunuz; ama yine de şirketinizin e-postaları için kurum içi bir çözüm kullanıyorsunuz.

DAHA FAZLASI > 


Ekim 2016

Azure Active Directory Domain Services, Genel Kullanıma sunuldu

Azure Active Directory Domain Services özgün yeteneğiyle, kullanmakta olduğunuz uygulamaları bulut ortamına geçirmenizi kolaylaştırıyor.

DAHA FAZLASI > 


Eylül 2016

Eylül ayındaki Ignite konferansından yepyeni Office 365 haberleri

Eylül’ün son haftasında Microsoft’un Atlanta’da gerçekleştirdiği Ignite Konferansı‘nda BT çalışanların kurumlarında dijital dönüşümü yönlendirmelerine yardımcı olan Office 365 haberlerini duyurmuştuk.

DAHA FAZLASI > 


Nisan 2016

Office 365 ile bir çay parasına buluta taşının!

Dijital dönüşüm süreçlerinde çözüm ortağı arayan kurumlara maliyet, çeviklik ve inovasyon alanında uçtan uca destek veren bulut üretkenlik platformu Office 365, şirketlere verimlilik ve rekabet gücü kazandırmaya devam ediyor.

DAHA FAZLASI > 


Mart 2016

Karşınızda Office 365 Connectors

Geçtiğimiz Kasım ayında, ilgili etkileşimli içeriği size getiren ve popüler uygulama ve hizmetlerle güncellenen yepyeni bir deneyim olan Office 365 Connectors özelliğinin sınırlı bir ön izlemesini duyurmuştuk. Şimdi bu deneyimi size, yani Office 365 müşterilerimize sunuyoruz.

DAHA FAZLASI > 


20 Ocak 2016

Skype for Business ile Bulut PBX - İletişiminizi Bulut ile Kolaylaştırın

Skype for Business Bulut PBX çözümü ile (Private Branch Exchange), hem tüm kullanıcılarınızın çağrılarını Office 365 paneli üzerinden yönetebilmelerini, hem de karmaşık ve pahalı PBX çözümlerinden kurtulmayı sağlayabilirsiniz.

DAHA FAZLASI > 


01 Ocak 2016

Tehlikeli e-posta ataklarına karşı mücadelede önderlik ediyoruz

Microsoft Office 365 Exchange Online Protection ekibi için hiçbir ay sıradan değil. Spam ve zararlı yazılımlara karşı mücadelemizde her ay 200 milyar e-postayı işliyoruz ve dakikada 10 milyon spam içeren e-postayı engelliyoruz.

DAHA FAZLASI > 


15 Aralık 2015

Yeni Office 365 Planner servisinin önizlemesine hazırlanın!

Kısa bir süre önce, Office 365’te ekip çalışmasını düzenlemek için basit, görsel bir yöntem sağlayan Office 365 Planner’ı duyurduk.

DAHA FAZLASI > 


2 Ekim 2015

Office 365 için ExpressRoute çıktı

Office 365’e her zaman ve her yerden kolaylıkla erişmek için tasarlanan Azure ExpressRoute, bugünden itibaren kullanıma sunuldu.

DAHA FAZLASI > 26 Şubat 2015

Microsoft Azure Backup

Microsoft Windows Azure Danışmanlık Hizmetlerimiz kapsamında bize bir çok müşterimiz tarafından sorulan, "Azure üzerine nasıl yedekleme yaparım?" sorusunun cevabı burada.


DAHA FAZLASI > 25 Ekim 2014

Başarılı Bulut İş Ortağı Çalışması

Makronet olarak bulut teknolojilerinde başarıyı yakalamanın anahtarlarını paylaşıyoruz. Microsoft Bulut Teknolojileri'ndeki başarımız nedeni ile Microsoft ile "Cloud Success Story" çalışması gerçekleştirdik. 


DAHA FAZLASI > 


01 Ağustos 2014

Microsoft WPC 2014 günleri

13-17 Temmuz 2014 tarihleri arasında Washington DC'de düzenlenen Microsoft WPC (World Partner Conference 2014) etkinliği için Amerika yolunu tuttuk. Bir çok faydalı keynote ve session içeren etkinliğin ilk büyük keynote sunumunda 17.000 kişiye aşağıdaki tweetimizi gösterme şansına sahip olduk. 


DAHA FAZLASI > 


01 Haziran 2014

Yeni Ofisimize Bekleriz

Büyüdük, sığamadık ve yeni ofisimize taşındık. Ataşehir Ata 2/3 Plaza'daki yeni ofisimizde Microsoft Office 365, Microsoft Azure ve Microsoft Dynamics CRM Online ile ilgili tüm çözümleri ve desteği verecek uzman kadroya ve alt yapıya sahibiz.


DAHA FAZLASI >


20 Mayıs 2014

Office 365 ile St.Petersburg

Microsoft Office 365 'te en çok satış yapan iş ortakları ile beraber Microsoft ile St. Petersburg' daydık.

DAHA FAZLASI > 30 Nisan 2014

Microsoft Teknoloji Deneyim Merkezine Davetlisiniz

Microsoft bünyesinde bulunan CIE odası bir diğer adı ile Teknoloji Deneyim Merkezi sayesinde size gerçek ortamda bulut deneyimi yaşatıyoruz.

DAHA FAZLASI > 10 Nisan 2014

Microsoft Office 365 Günleri

Microsoft bünyesinde dönem dönem düzenlediğimiz Office 365 Günleri etkinliğimiz çok verimli geçti.

DAHA FAZLASI > 05 Mart 2014

Klass Magazin ile Office 365 Konuştuk

Magazin sektörünün lider dergilerinden Klass Magazin dergisi ile Office 365 konuştuk. Aynı zamanda Klass Magazin'i buluta taşıdık.

DAHA FAZLASI > 02 Nisan 2013

İşinizde Bulut Zirvesi Sponsoruyuz

Microsoft'un düzenlediği İşinizde Bulut Zirvesi 2013 sponsoru olduk.

DAHA FAZLASI > 
22 Mart 2013

Gıda Fuarında Office 365'i Tanıttık

TUYAP bünyesinde düzenlenen 2013 Gıda Fuarı'nda Microsoft Office 365 ürünlerini tanıttık.

DAHA FAZLASI > 


bizi takip edin

Hizmet ve güncellemelerden haber almak için e-posta listemize katılın.

© 2000 - 2018 Makronet Bilgi Teknolojileri /
Gizlilik ve Kurallar /
İçerik Yönetimi ve Web Tasarım